czwartek, 26 marca 2015

Każdy ma swój kryptonit

Supermen - któż z Nas go nie zna? Nawet jeśli nie jesteś fanem komiksów to z pewnością o uszy gdzieś Ci się obiło, że jest taki superbohater, który ma nadprzyrodzoną moc. Potrafi latać, jest bardzo silny, ma słuch absolutny a jego wzrok przenika przez ściany. Idąc dalej w szczegóły : jest znany z serii komiksów przez DC Comics, oraz wszelkich adaptacji związanych z ta postacią. Został stworzony przez Joe Shustera i Jerry'ego SiegelaPo raz pierwszy pojawił się w magazynie Action Comics w 1938 roku.


Niesamowita postać o nadprzyrodzonej sile ? Tak, ale ....  tematem nie będzie jego alter ego Clark Kent :)

Tematem będzie kryptonit ! Bo tak naprawdę jeśli się zastanowimy to każdy z Nas go ma.

Już nadchodzę z wyjaśnieniami :) Kryptonit to pozaziemski promieniotwórczy pierwiastek z planety Krypton, którego działanie jest piętą achillesową Supermana. Osłabiała go i odbierała moc.

Co może nim być w realnym świecie ?
Czy też astma, atopowe zapalenie skóry i różnego rodzaju alergie nie są swego rodzaju kryptonitem ?

Jakiś czas temu miałam możliwość współpracować w ramach projektu A.S.T.M.A. z zespołem Fundacji Sport na Zdrowie prowadzącej Ośrodek Terapii, Edukacji i Aktywizacji Sportowej dla dzieci w Sopocie  link do strony fundacji . Dało mi to szanse dowiedzieć się więcej o powyższych chorobach. Mimo, że są to choroby obecne na co dzień wokół Nas, ale bezpośrednio mnie nie dotyczą. Czy coś o nich wiedziałam ? Czy wiedziałam, że osoby z astmą , alergią czy tez AZS mogą uprawiać sport ? Mogą spędzać czas aktywnie wśród ludzi ? Mogą jeść co chcą i kiedy chcą ? A jeśli nie to co ich ogranicza ? Jeśli tak to jak te ograniczenia pokonać ?

Na te wszystkie pytania pomogli mi odpowiedzieć podopieczni fundacji a wspólnie spędzony czas na rysowaniu zaowocował ulotką informacyjną, która jest dystrybuowana w szkołach, przedszkolach, przychodniach medycznych, szpitalach w celu poszerzania Naszej wiedzy na ten temat . Bo tak ważna jest świadomość... to pierwsza myśl, pierwsza refleksja którą miałam po tym wspólnie spędzonym czasie.

Zapraszam do obejrzenia rysunków Małych Artystów :)4 komentarze:

  1. Puli ekstra wpis ! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wow! Puli oprócz rysowania musisz pisać!! :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Wow! Puli oprócz rysowania musisz pisać!! :)

    OdpowiedzUsuń